Հունիսի 15–ը Հայաստանում նշվում է որպես հայոց եռագույնի օր։ Այդ օրը ՀՀ պետական դրոշի ամենամյա տոն սահմանելու մասին օրենքն ընդունվել է 2006թ.։ Այդ առնչությամբ «Մենք» ազգային արժեքների պահպանման հիմնադրամը կազմակերպում է տոնական քայլերթ, որը կսկսվի հունիսի 15–ին, 17։30, կառավարության շենքի դիմացից, կանցնի Նալբանդյան փողոցով, Սայաթ Նովա փողոցով, Ֆրանսիական հրապարակով, Մաշտոցի պողոտայով, Ամիրյան փողոցով և կավարտվիւ Հանրապետության հրապարակում։ Քայլերթին հրավիրվում են մասնակցելու բոլոր ցանկացողները։Monday, June 7, 2010
Հունիսի 15–ը Հայաստանում նշվում է որպես Հայոց Եռագույնի օր
Հունիսի 15–ը Հայաստանում նշվում է որպես հայոց եռագույնի օր։ Այդ օրը ՀՀ պետական դրոշի ամենամյա տոն սահմանելու մասին օրենքն ընդունվել է 2006թ.։ Այդ առնչությամբ «Մենք» ազգային արժեքների պահպանման հիմնադրամը կազմակերպում է տոնական քայլերթ, որը կսկսվի հունիսի 15–ին, 17։30, կառավարության շենքի դիմացից, կանցնի Նալբանդյան փողոցով, Սայաթ Նովա փողոցով, Ֆրանսիական հրապարակով, Մաշտոցի պողոտայով, Ամիրյան փողոցով և կավարտվիւ Հանրապետության հրապարակում։ Քայլերթին հրավիրվում են մասնակցելու բոլոր ցանկացողները։